Nejčastější otázky

Časté otázky o našich produktech

Ochranný film barvy

I když můžete fólii voskovat, ujistěte se, že produkt, který používáte, neobsahuje naftu nebo petrolej v koncentracích nad 5%, a také se vyhněte voskům, které obsahují barviva. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme použít náš XPEL Flawless Finish Paint Protection Film Sealant. Tento výrobek byl speciálně vyvinut pro použití s polyuretanovými ochrannými fóliemi pro zajištění maximální ochrany a lesku, přičemž neobsahuje žádné přísady, které by v průběhu času způsobily změnu barvy.
Ano. Ochrannou fólii lze nanést na jakýkoli hladký lakovaný povrch.

Na naše filmy ULTIMATE PLUSTM a STEALTHTM se vztahuje záruka 10 let. Tato záruka se vztahuje na zažloutnutí, zabarvení, oddělování vrstev, praskání, loupání, tvoření bublinek a další. Další informace o záruce najdete na naší stránce Informace o záruce

Ano. Postup je stejný jako u běžné barvy: povrch navlhčete lubrikantem, jako je mýdlová voda, a poté povrch jemně otřete. Pro pevně přilepený hmyz, výkaly ptáků nebo skvrny od tvrdé vody použijte Simple Green jako lubrikant pro detailing clay.
U ULTIMATE PLUSTM není vyžadována žádná speciální údržba. Fólie však vydrží déle a budou se snáze čistit, pokud budou ošetřeny dvakrát ročně pomocí XPEL Flawless Finish Paint Protection Film Sealant.

Na chróm lze nainstalovat jakýkoli z našich filmů, i když povrch bude vypadat trochu jinak, než kdyby byl nechráněný. Doporučujeme, aby váš instalační technik nanesl malý vzorek na požadovaný povrch, abyste mohli vidět, jak vypadá finální výsledek, než se definitivně rozhodnete.

Na ULTIMATE PLUSTM se poskytuje záruka 10 let proti řadě problémů, včetně zažloutnutí. Další informace o záruce najdete na naší stránce Informace o záruce

Ano, máme lesklou černou ochrannou fólii. Více si o něm můžete přečíst zde, ULTIMATE PLUSTM BLACK.

Čirá vrstva je samoobnovitelná vrstva a je silná přibližně 13 mikronů. Pokud poškození pronikne hlouběji, film se už neopraví.

Ano, můžete vyhledat naše předpřipravené sady nebo kontaktovat náš tým zákaznické podpory na 1-210- 678-3700 . Protože instalace může být bez předchozích zkušeností nebo školení značně obtížná, doporučujeme, aby instalaci provedl některý z našich vyškolených instalačních techniků. Chcete-li najít nejbližšího technika, navštivte náš vyhledávač instalátorů a vyhledejte instalačního technika ve vaší oblasti.

Ne. Kvůli absorpci nárazu ochranného barevného filmu je index lomu filmu příliš odlišný od indexu lomu čelního skla. Díky tomuto rozdílu způsobí jejich vzájemné seskupení při pohledu skrz sklo zkreslení, které by bylo nepřijatelné pro cestující ve vozidle.
Ano, TRACWRAPTM lze aplikovat na vinyl.

Protože produkt instalují nezávislí instalační technici, náklady se značně liší v závislosti na umístění, rychlosti práce a zkušenostech instalačního technika. Chcete-li získat odhad od místního technika, který je vám nejblíže, navštivte: XPEL Lokátor instalačních techniků

Vždy je nejlepší se nejprve obrátit na instalačního technika XPEL a vysvětlit situaci. Snažíme se udržovat síť instalačních pracovníků, kteří si stojí za svou prací. Pokud instalační technik nemůže nebo nebude řešit vaše obavy k vaší spokojenosti, požádejte o pomoc náš tým Zákaznických služeb. Zkontaktují vás se zástupcem XPEL pro vaši oblast, který vám pomůže při řešení problému.
Ano. Jakýkoli hladký natřený povrch může být pokryt ochrannou fólií.
Ochrannou fólii lze nanášet na jakýkoli hladký lakovaný povrch. Vzhledem k přísným tolerancím hmotnosti, vyvážení a dalším faktorům u některých letadel se však důrazně doporučuje konzultovat přísné pokyny s výrobcem letadla.
I když není důvod voskovat STEALTHTM, pokud si to přejete, doporučujeme použít náš XPEL Flawless Finish Paint Protection Film Sealant. Při nanášení tmelu pracujte na malých plochách a poté důkladně setřete veškerý přebytečný produkt, než přejdete k další části.
Ano. Po instalaci však počkejte 48 hodin, aby film úplně vyschl.
Akrylové rozpouštědlo nebo jakékoli jiné rozpouštědlo na bázi xylenu nepoškodí film, pokud nebude působit po delší dobu. Chcete-li použít tento typ rozpouštědla na film (k odstranění skvrn atd.), navlhčete výrobkem ručník z mikrovlákna a film potírejte jednu nebo dvě minuty. Pokud je skvrna viditelná i nadále, nechejte rozpouštědlo odpařit a postup opakujte.
Ano, XPEL lze instalovat na námořní lodě a plavidla, doporučujeme, abyste si přečetli záruční informace na příslušné povrchy.
Ano, na filmy na ochranu laku XPEL lze použít tlakové čističe za předpokladu, že fólie po instalaci zcela zaschla (obvykle 48 hodin) a pokud voda z vysokotlakového čističe není namířena přímo na okraje fólie.
Kromě nejjednodušších aplikace na panely karoserie je samotná aplikace ochranné fólie proces, který vyžaduje značné zkušenosti a školení, aby se dosáhlo uspokojivých výsledků. Výrazné křivky přítomné na většině povrchů vyžadují, aby byl film natažen a stlačen velmi specifickým způsobem, aby byla zajištěna správná přilnavost bez narušení lepidla. Proto se velmi doporučuje profesionální instalaci filmu.
Záleží na typu povlaku. Některé mohou povrch jen zvýraznit, zatímco jiné mohou přidat nežádoucí lesk. Před potahováním chráněného panelu doporučujeme otestovat povlak na vzorku nepoužitého filmu nebo na ploše, která není viditelná. Doporučujeme použít keramický povlak FUSION PLUSTM, náš keramický povlak byl navržen s ohledem na barvu a XPEL ochrannou fólii barvy.
Je vysoce nepravděpodobné, že by ochranný film barvy poškodil barvu OEM. Nátěrové systémy používané na moderních montážních linkách dnes produkují minimální pevnost spojení 16 MPa a maximálně 25 MPa mezi panelem a barvou v závislosti na barvě, duhovostí a použitém systému. Vazba našeho filmu na natřený povrch v normálním stavu (bezprostředně po instalaci) je 0,0753 MPa. I po letech působení tepla a slunce se vazba mezi fólií a barvou zvyšuje pouze na 0,17 MPa. To znamená, že v absolutně nejhorším případě je vazba tovární barvy na panel více než 94krát silnější než vazba našeho filmu na barvu. V nejlepším případě je barva 332krát silnější. Přesto se doporučuje, aby film odstranil odborník v souladu s našimi doporučenými pokyny.
Ano. Film XPEL lze aplikovat na vinylovou fólii nebo grafiku. Pokud však existují nějaké tvrdé hrany, které musí film protínat (jako v případě pruhů), mohlo by to mít za následek zachycení vzduchových molekul podél této hrany.
Ano, XPEL lze instalovat na světlomety a mlhové světlomety vašeho vozu.
Doporučujeme používat při mytí aut XPEL Rinse Free v kombinaci s XPEL Detail Spray a Ceramic Boost pro zvýšení čistoty a hladkého povrchu.
Ano. I když můžete fólii instalovat na jakoukoli kvalitu retušovacího nátěru, nejlepšího možného vzhledu dosáhnete, pokud je tato oblast po nanesení barvy vybroušena a vyhlazena.
Ano. ULTIMATE PLUSTM lze aplikovat na jakýkoli hladký povrch, je však třeba dávat pozor na veškerou elektroniku a/nebo spínače, aby se instalační kapaliny nedostaly do citlivých oblastí.
Ano. ULTIMATE PLUSTM lze aplikovat na jakýkoli hladký povrch, je však třeba dávat pozor na veškerou elektroniku a/nebo spínače, aby se instalační kapaliny nedostaly do citlivých oblastí.
XPEL Film Cleaner je obecně navržen tak, aby odstranil nečistoty, špínu a oleje z filmu na ochranu barvy, které v průběhu času vedou k zežloutnutí. K odstranění skvrn od jiných látek, jako je hmyz, trus ptáků nebo jiné sloučeniny, použijte aceton nebo ředidlo na lak na měkkém hadříku z mikrovlákna.
Zatímco okraj filmu lze pozorovat z určitých úhlů, lidé si ho obecně nevšimnou, pokud ho výslovně nehledají. Pokud je však vozidlo špinavé a prach a nečistoty se mohou shromažďovat podél okraje filmu, bude znatelnější. Jakmile je vůz vyčištěn, bude opět obtížné jej detekovat, pokud jej výslovně nehledáte.
Samoobnovovací čirá vrstva našich fólií ULTIMATE PLUSTM a STEALTHTM je navržena k opravě od rýh a lehkých škrábanců, například z myčky aut atd. Pokud kousek úlomku pronikl celou vrstvou čiré vrstvy na fólii, tato situace nepodléhá samoobnovení. Jediným způsobem, jak to vyřešit, by bylo nechat vyměnit konkrétní kus filmu.
Pokud po odstranění filmu na ploše zbude lepidlo, můžete použít univerzální odstraňovač lepidla, který často najdete v místním obchodě s autodíly nebo v obchodě pro domácí kutily.
Záruka Série ULTIMATE PLUSTM Film je převoditelná na jiného vlastníka spolu s dokladem o koupi.
Ne, jednou aplikovaný a odstraněný film nelze znovu použít.
Kteroukoli z našich fólií na ochranu barev lze instalovat na hliník nebo broušen kov, i když mohou do určité míry změnit vzhled v závislosti na filmu, který si vyberete. Doporučujeme, aby váš instalační technik nanesl malý vzorek filmu na konkrétní povrch a zjistil tak reakci před úplnou instalací.
Doporučujeme použít náš XPEL Flawless Finish Paint Protection Film Sealant Tento výrobek byl speciálně vyvinut pro použití s polyuretanovými ochrannými fóliemi pro zajištění maximální ochrany a lesku, přičemž neobsahuje žádné přísady, které by v průběhu času způsobily změnu barvy. Doporučujeme také XPEL Detail Spray a/nebo Ceramic Boost pro větší úhlednost a snadné čištění.
Vosky, tmely a ochranné prostředky jsou obvykle navrženy tak, aby snižovaly povrchovou energii barvy, což usnadňuje její čištění atd. Snížení povrchové energie sníží schopnost filmu přilnout k barvě a může způsobit dlouhodobé problémy s přilnavostí. Z tohoto důvodu obecně doporučujeme tyto typy produktů před instalací odstranit nebo vyčistit. Pokud se mají tyto typy nátěrů použít, doporučujeme je aplikovat PO instalaci našeho filmu chránící barvu.
Ano, na filmy lze aplikovat nátěry. Přidání povlaku nezabrání samoobnovení filmu. Povlaky mohou na film přidat ochrannou vrstvu, která může v závislosti na provrstvení poskytovat různé vlastnosti (další informace získáte od svého instalačního technika nebo společnosti poskytující povlaky). Tato další potahová vrstva se v závislosti na aplikovaném povlaku může nebo nemusí sama obnovit. Jakmile se povlak opotřebuje a zhorší, samoobnovující vlastnosti ULTIMATE PLUSTM a STEALTHTM zůstanou aktivní i nadále. Doporučujeme keramický povlak FUSION PLUSTM. Naše keramická vrstva byla speciálně vyvinuta pro barvy všech vozidel a ochranný film barvy XPEL.

Podívejte se na schéma na naší stránce Péče o film a nezapomeňte použít parní hrnec nebo horkovzdušnou pistoli ke změkčení a zahřátí lepidlo. Dosáhnete tak nejlepších možných výsledků a na povrchu nezůstane žádné lepidlo, pokud vůbec nějaké. Stopy zbytků lze odstranit jakýmkoli komerčně dostupným odstraňovačem lepidla, který je bezpečný pro automobilové laky.

Pro většinu nákladních vozidel a SUV nabízíme předřezané kryty panelů, které lze profesionálně nainstalovat prostřednictvím naší nezávislé sítě prodejců. Navštivte náš lokátor instalačních techniků, kde najdete cenovou nabídku od instalačního technika ve vašem okolí. Vyrábíme také DIY sadu panelů, která pomáhá dokonale chránit vaše namáhané panely. Tento produkt je k dispozici jako ULTIMATE PLUSTM nebo XPEL ARMOUR. ULTIMATE PLUSTM je náš čirý samoregenerační ochranný film, zatímco ARMORTM je odolný film, který je černý a má strukturu podobnou spreji v prostěradla.
Ano, za předpokladu, že jste vy i instalační technik s tímto rizikem porozuměli, není ve filmu obsaženo nic, co by tomu bránilo. Téměř u každého vozidla máme také k dispozici návrhy pro většinu panelů karoserie, které umožňují instalaci bez demontáže vozidla.
Ano, na film můžete nainstalovat vinyl. Doporučujeme počkat 48 hodin po instalaci. Je možné taky řádně odstranit proužek bez toho, abyste poškodili film samotný, při dodržení doporučeného postupu.
Toto je u filmů chránicích barvu všech značek velmi časté. Souvisí to s rozdílem indexu lomu mezi vrstvou filmu a barvou na voze. Je to nejvíce patrné na složených zakřivených površích, protože film musí být natažen přes tyto oblasti, aby mohl být instalován bez vrásek a krčení. Když se film natáhne, v místech, kde dochází k jevu pozorovanému polarizovanými brýlemi, se mírně ztenčí. Může se také vyskytnout na rovných površích, když instalační technik potřebuje k dosažení potřebné vazby k barvě použít vysoušecí roztok (na rozdíl od protiskluzového), jako je alkohol a voda. Je to způsobeno rozdílem ve viskozitě tekutin a jejich vlivem na vlastnosti lepidla. Polarizované brýle mají tento účinek na několik různých vícevrstvých povrchů (nejen na ochrannou fólii) ze skla nebo plastu. It can also occur on flat surfaces when the installer needs to use a drying solution (as opposed to a slip solution) such as alcohol and water to get the needed bond to the paint. This is due to the difference in viscosity of the fluids and their effect on the adhesive’s properties. Polarized glasses have this effect on several different multi-layer surfaces (not just paint protection film) made of glass or plastic.

Ochranný film světlometů

Ano. XPEL lze nainstalovat na světlomety a mlhové světlomety vašeho vozu.
Při použití techniky mokré aplikace je to normální. Mlha je výsledkem odpařování roztoku alkoholu/vody zpod plastu. Produkovaná vodní pára má za následek mlhavý vzhled po několik dní. Když se pára rozptýlí, zakalená vrstva zmizí.
Zjistili jsme, že mokrá instalace přináší ve většině případů nejlépe vypadající výsledky s nejmenšími komplikacemi. U větších kusů světlometů jsou bubliny a nesprávné vyrovnání materiálu mnohem méně pravděpodobné při použití metody mokré instalace. U menších kusů, jako jsou mlhové světlomety, je však suchá instalace někdy jednodušší. To platí zejména v případě, že lampa má sférický tvar.
V této oblasti je bezpodmínečně nutné použít k utěsnění okrajů fén nebo teplovzdušnou pistoli. Teplo slouží dvěma účelům. Za prvé pomáhá odpařit zbývající roztok alkoholu/vody zpod okrajů a za druhé zvyšuje plastickost, aby mohl obrysovat do tvaru světlometů. Pokud používáte plastovou žhavicí pistoli, buďte opatrní. K aplikaci materiálu je zapotřebí jen malé množství tepla. Pokud použijete příliš mnoho tepla, můžete povrch plastu poškodit.
Proces odstraňování je jen otázkou zahřátí plastu a jeho odloupnutí. K jejich sundání budete potřebovat trochu síly, ale obvykle se film odloupne, aniž by na čočce zbyly nějaké zbytky. Pokud vůbec nějaké lepidlo zůstane na povrchu, může být odstraněno jednoduchým třením prstu. Lepidlo bude elastické a lehko ho odloupnete.

Automobilová okenní fólie

Nabízíme přenositelnou doživotní záruku na řady CS, HP a XR. Záruka se vztahuje na praskání, loupání, tvoření bublinek, delaminaci, vyblednutí a změnu barvy po celou dobu životnosti filmu. Záruka je přenosná a bude u vozidla pokračovat i v případě změny vlastnictví.
Máme k dispozici celou řadu velikostí produktů. 20 ”, 24”, 30 ”, 36”, 40 ”, 60” a 72 ”

Ano! S hrdostí oznamujeme revoluční architektonická řešení VISIONTM.

Naše okenní fólie je navržena s velmi silným lepidlem pro dlouhou životnost, po odstranění okenní fólie se lepidlo nepřenáší na fólii a zůstane na skle.

Antimikrobiální film RXTM

Za přítomnosti vlhkosti aditivum ANTIMIKROBIÁLNÍ OCHRANA POVRCHU postupně uvolňuje ionty stříbra, které se mohou silně vázat na buněčné enzymy mikrobů a inhibovat aktivitu enzymů v buněčných stěnách, membránách a nukleových kyselinách. Mikroby mají negativní povrchový náboj, takže ionty stříbra s kladným nábojem jsou k nim přitahovány, což narušuje jejich elektrickou rovnováhu. To má za následek prasknutí buněčných stěn a zničení mikrobů.
ATP je zkratka pro adenosintrifosfát (adenosine triphosphate) a je to organická molekula, kterou živé buňky používají jako svůj hlavní zdroj energie. Živočišné, rostlinné bakteriální, kvasinkové a plísňové buněčné produkty štěpí ATP za účelem řízení několika biologických procesů a hlavní molekuly přenosu energie v buňce. Přítomnost ATP na povrchu naznačuje, že povrch nebyl adekvátně vyčištěn a má potenciál přechovávat a podporovat růst bakterií. Zbytek může také obsahovat nebezpečný materiál, včetně potenciálních alergenů. Proto je ATP ideálním indikátorem čistoty povrchu.
RXTM Film lze bezpečně očistit širokou škálou čisticích prostředků na bázi bělících a nebělících prostředků a také kvartérních amonných germicidních ubrousků od společností PDI, SafeTec, Steris, Jet a dalších. tj. alkoholové ubrousky, bělicí ubrousky, germicidní ubrousky. Vyvarujte se obsahu peroxidu vodíku.
Staph, chřipka, E-Coli, MRSA, CDIFF atd.
Vzhledem k různým povrchům, na kterých je to možné, doporučujeme nejméně agresivní způsob čištění, aby nedošlo k poškození povrchu.
Čas se může lišit v závislosti na povrchu, na který byl RXTM aplikován, a klimatických podmínkách. Před použitím nechejte povrch zcela vytvrdit.
Doporučujeme věci s hladkým rovnoměrným povrchem, jako je sklo, obrazovka, lakovaný povrch atd.
Ano, RXTM lze použít uvnitř i venku (ne na přímém slunci), pokud je RXTM nainstalován správně a na správný povrch.
RXTM má další vrstvy PET (polyethylentereftalát), které pomáhají chránit před nárazy. Díky tuhosti vrstvy se RXTM nenatahuje jako ochranné filmy barvy. Doporučujeme provést test na malé ploše vašeho povrchu, abyste se ujistili, že přilne správně.
RXTM lze odstranit podobným způsobem jako naše filmy chránící barvu, při odstraňování na různých podkladech buďte ale opatrní.
Pokud instalujete na neelektronický povrch, můžete k odstranění přebytečné instalační kapaliny a stírání okrajů použít izopropylalkohol, abyste zajistili jejich správné upevnění a přilnavost.
Doporučujeme monitorovací systém Hygiena SystemSure Plus ATP spolu s čistícími tampony pro testovací zařízení Hygiena UltraSnap Surface ATP. Oba lze najít online přes Amazon a Hygiena.
Ano, RXTM nabízíme v lesklém i matném provedení.
RXTM nebyl schválen FAA, v tuto chvíli nemůžeme schválit aplikaci na letecké vybavení.
S antimikrobiální povrchovou ochrannou fólií RXTM máte nekonečné možnosti, mimo jiné: nemocnice, zařízení urgentní péče, ambulantní chirurgická centra, potravinářský průmysl, rezidenční a komerční prostory a další.
Veškeré podrobnosti záruky pro RXTM najdete na stránce s Informacemi o záruce.
K testování ATP na povrchu můžete použít stejné výše zmíněné testovací zařízení, monitorovací systém Hygiena SystemSure Plus ATP, spolu s testovacími tampony na testovací zařízení Hygiena UltraSnap Surface ATP.
RXTM bude fungovat tak, jak bylo plánováno, po celou záruční dobu. Úplné podrobnosti o záruce jsou k dispozici na naší stránce Informace o záruce.

FUSION PLUSTM

FUSION PLUSTM využívá technologii oxidu křemičitého. Je to komplexní chemická formulace, která je pro nás jedinečná. Kombinace několika technologií, které se velmi silně zasíťují a vytvářejí silný 9H povlak.
Snadná údržba, hydrofobní vlastnosti a samočisticí vlastnosti.
Na FUSION PLUSTM se vztahuje 4letá záruka. Doporučujeme používat náš sprej XPEL Ceramic Boost, který pomáhá chránit povrch a zvyšuje hydrofobní vlastnosti.
Ano, FUSION PLUSTM je 9H keramický povlak, který je odolný proti poškrábání.
Úplné vytvrzení trvá přibližně 3 dny – úplného vytvrzení je třeba dosáhnout před mytím vozidla (v závislosti na podmínkách může být nutné prodloužit tento čas).
Ne, FUSION PLUSTM je určen pro laky vašich vozidel a ochranný film barvy XPEL
Ne, záruka se vztahuje následovně: FUSION PLUSTM pomůže chránit lak vašeho vozidla před oxidací, ztrátou lesku, poškozením UV zářením, hmyzem, vyblednutím barvy, kyselým deštěm a zkřídovatěním laku.
První věc, kterou je třeba vědět, je, že tyto dva produkty nejsou srovnatelné, a tedy ani skutečné se nedají porovnávat. Fólie na ochranu barvy poskytuje uretanovou vrstvu ochrany před odřením a poškrábáním. Keramické povlaky, i když jsou vytvrzené, obsahují silné mikrony a nejsou konstruovány tak, aby zastavovaly kamenné úlomky. To znamená, že je to vynikající produkt na ochranu před znečištěním ze životního prostředí, jako je trus ptáků, vnitřnosti hmyzu a další. Nemluvě o tom, že čištění je díky němu mnohem jednodušší. K další odpovědi na otázku – keramické povlaky jsou pro zákazníky, kteří chtějí určitou základní ochranu spolu se zvýšeným leskem, jasem, hloubkou barev a skvělými hydrofobními a samočisticími vlastnostmi. PPF jsou pro zákazníky, kteří chtějí skutečnou ochranu proti rýhám a poškrábání.
Výhodou keramického povlaku FUSION PLUSTM je snadná údržba, hydrofobní vlastnosti a samočištění.
Tato kombinace je extrémně běžná. Automobilový nadšenci vyhledávají tento typ údržby. Díky PPF a keramickému povlaku bude vozidlo chráněno před úlomky kamenů, úlomky silnic atd., přičemž bude mít všechny výhody automobilu s keramickým povrchem. Těmito výhodami jsou hydrofobní vlastnosti, samočištění a zvýšený lesk a jeho hloubka.
Povlak se spojuje s lakovaným povrchem a vytváří novou funkční vrstvu. Vytvořením neoddělitelného spojení na molekulární úrovni s lakem vozidel získáte povlak, který nelze smýt jako vosk nebo tmel.
Pokud je vaše vozidlo chráněno FUSION PLUSTM, důrazně doporučujeme použít schválené řešení pro mytí automobilů, jako je XPEL Rinse Free Car Wash, které je formulováno tak, aby napomáhalo zapouzdření nečistot a aby byl váš povrch chráněn bez poškrábání. XPEL Rinse Free Car Wash byl testován a funguje skvěle s keramickým povlakem FUSION PLUSTM. Jakmile dokončíte mytí vozidla, doporučujeme použít sprej XPEL Ceramic Boost pro extra hladký a hydrofobní povrch. Máme k dispozici také XPEL Detail Spray pro rychlé stírání povrchu mezi mytími.
FUSION PLUSTM můžete použít na film STEALTHTM. Nezpůsobí to extra lesklý povrch; zvýší hloubku matného povrchu.
Tvrdost 9H je hodnocení založené na testu tvrdosti tužkou, který běžně používají výrobci čirých a pigmentovaných povrchových povlaků. Zkouška tvrdosti tužkou se používá ke stanovení odolnosti povrchové úpravy proti poškrábání pomocí tužky a hodnocení odolnosti proti poškrábání ve vztahu k tvrdosti tužky a jiným materiálům podobné tvrdosti.
FUSION PLUSTM je schválen pro instalaci na barvu vozidel a ochranný film barvy XPEL.

Chystáte se opustit tento web!

Pokud kliknete na „Pokračovat“, dostanete se na web xpel.com – web v angličtině. Pokud chcete zůstat na tomto webu, zavřete prosím tuto zprávu.

Děkujeme!

Vaše žádost byla odeslána a přijata. Dejte nám prosím 24 hodin na odpověď. Pokud nám potřebujete zavolat, můžete nás kontaktovat na čísle +420 775 950 950