Starostlivost o film

Péče o výrobky XPEL

Ujistěte se, že používáte pokyny pro péči o typ zakoupeného produktu. Pokud si nejste jisti, jaký produkt máte, ověřte si to u instalačního technika nebo prodejce. Nesprávné postupy péče mohou vaše produkty trvale poškodit.

ULTIMATE PLUSTM

Pro dokonalý vzhled vašeho filmu, postupujte podle několika jednoduchých pokynů:
Po instalaci počkejte 48 hodin, než auto umyjete.
Odstraňte co nejdříve hmyz nebo jiné skvrny pomocí XPEL Film Cleaner.

Odolné skvrny lze odstranit 99% izopropylalkoholem. Dbejte na to, aby se tyto chemikálie nedostali do kontaktu s barvou vozidla.

Tmelte těsnicím prostředkem XPEL Flawless Finish Paint Protection Film Sealant alespoň jednou za 3 měsíce, aby byl zachován vysoký lesk. Pokyny k instalaci zde: Pokyny k utěsnění

Lehké škrábance ve filmu se samy zahojí za 20-30 minut při pokojové teplotě. V chladnějších podmínkách nebo pro urychlení procesu postiženou oblast zalijte teplou vodou (120°F=48.89°C).

Nepoužívejte vysokotlaký čistič nebo vysokotlaký zdroj vody poblíž okrajů fólie, mohlo by dojít k jejímu zvednutí a poškození.
Detailing Clay lze použít k odstranění nečistot, které jsou na filmu.

STEALTHTM

Pro dokonalý vzhled vašeho filmu, postupujte podle několika jednoduchých pokynů:

Po instalaci počkejte 48 hodin, než auto umyjete.
Odstraňte co nejdříve hmyz nebo jiné skvrny pomocí XPEL Film Cleaner.

Odolné skvrny lze odstranit 99% izopropylalkoholem. Dbejte na to, aby se tyto chemikálie nedostali do kontaktu s barvou vozidla.

Pro zachování povrchu můžete použít ochranný film XPEL Flawless Finish Paint Protection Film Sealant, i když dejte pozor, pokud nepoužíváte jednotný vzor, může to způsobit nerovnoměrný vzhled filmu. Doporučuje se profesionální použití. Pokyny k instalaci najdete zde: Pokyny k aplikaci tmelu

Lehké škrábance ve filmu se samy regenerují za 20-30 minut při pokojové teplotě. V chladnějších podmínkách nebo pro urychlení procesu postiženou oblast zalijte teplou vodou (120°F=48.89°C).

Nepoužívejte vysokotlaký čistič nebo vysokotlaký zdroj vody poblíž okrajů fólie, mohlo by dojít k jejímu zvednutí a poškození.

Péče o tónovaná okna XPEL Automotive

Automobilové okenní filmy PRIMETM byly navrženy tak, aby si po mnoho let zachovaly bezchybný vzhled a čistotu. Postupujte podle těchto tipů, abyste se správně postarali o svá okna a udržovali jejich nejlepší vzhled:
Pamatujte, že odstín vašeho okna může mít až deset dní po instalaci zamlžený vzhled nebo obsahovat vlhkost. Tyto efekty zmizí, jakmile vlhkost použitá k aplikaci vašeho odstínu úplně vyschne.
Po instalaci počkejte přibližně 1–5 dní, než stáhnete nebo vyčistíte okna v závislosti od klimatu, ve kterém byla nainstalována.

K čištění oken použijte hadřík z mikrovlákna mírně navlhčený ve vodě. V případě potřeby lze použít i jemné čisticí prostředky na sklo bez obsahu čpavku.

K čištění tónovaných oken nepoužívejte abrazivní materiály, jako jsou drátěnky.

Odstranění ochranného filmu barvy

Doporučuje se profesionální odstranění filmu. Pokud však není možné profesionální odstranění, lze film odstranit následujícím způsobem:

Odstranění ochranné fólie by mělo být provedeno naparovačem. Udrží film poddajný a vlhký, aby jej bylo možné „stáhnout“ z vozidla.

Odloupněte jeden roh filmu nehtem.

Potáhněte film směrem k sobě v plytkém úhlu menším než 45 stupňů (viz obrázek 8a). Tento úhel je důležitý, aby se zajistilo, že lepidlo se odstraní s fólií, místo toho, aby zůstalo na barvě. Film by se měl „stáhnout“ z auta.

Pokud na vozidle zůstane nějaké lepidlo, uvolněte jej pomocí běžného odstraňovače lepidla.

FUSION PLUSTM

Následná péče
Používání produktů následné péče XPEL při mytí vozidla výrazně prodlouží životnost FUSION PLUSTM. Naše výrobky byly navrženy tak, aby doplňovaly naše povrchové úpravy a pomohly udržet vaše auto déle jako nové.

Mytí
Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud budete každý týden umývat auto mycím prostředkem XPEL Rinse Free, abyste předešli nadměrnému znečištění. Neumývejte na přímém slunci, abyste minimalizovali vznik pruhů a zašpinění vodou. Smývejte ze střechy směrem dolů, přičemž nejšpinavější části nechte jako poslední, abyste se vyhnuli možné křížové kontaminaci.

Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud budete auto umývat každé dva týdny, abyste zabránili nadměrnému znečištění. Používejte pouze doporučená jemná mýdla. Nenavštěvujte myčky aut s velkým objemem kartáčů a čisticí prostředky s vysokým obsahem PH.

Sušení
Vozidlo vždy zcela osušte čistým, měkkým ručníkem z mikrovlákna, který nepouští vlákna nebo foukáním. Nikdy nedovolte, aby se voda sama odpařila. Voda z vodovodu může obsahovat minerály, které zanechávají usazeniny na vašem povlaku a vytvářejí nežádoucí skvrny z vody. Pro dosažení nejlepších výsledků použijte ručníky z mikrovlákna XPEL, které jsou navrženy tak, aby absorbovaly vodu. Vždy se vyvarujte agresivního stírání.

Detailing
Pro dosažení nejlepších výsledků postupujte podle výše uvedených kroků umývaní a sušení. Následně použijte sprej XPEL Detail Spray na případné zbytky otisků prstů nebo šmouh na ochranném filmu nebo barvy. Pro zvýšení lesku a jasu (podle potřeby) můžete použít XPEL Ceramic Boost. Nepoužívejte sprej XPEL Detail Spray nebo XPEL Ceramic Boost na přímém slunečním světle, abyste minimalizovali vznik pruhů a vodní skvrny.

Odstranění skvrn a povrchové kontaminace
Nikdy nepoužívejte agresivní prostředky k leštění povlaku nebo k odstranění povrchové kontaminace.

Harmonogram prohlídek vozidla
Chcete-li zachovat záruku FUSION PLUSTM, musíte navštívit instalačního technika s certifikací FUSION PLUSTM, který nanášel váš původní povlak – během trvání záruky každých 12 měsíců – pokud jste nezměnili adresu, v takovém případě nás prosím kontaktujte prostřednictvím našeho online formuláře .

Chystáte se opustit tento web!

Pokud kliknete na „Pokračovat“, dostanete se na web xpel.com – web v angličtině. Pokud chcete zůstat na tomto webu, zavřete prosím tuto zprávu.

Děkujeme!

Vaše žádost byla odeslána a přijata. Dejte nám prosím 24 hodin na odpověď. Pokud nám potřebujete zavolat, můžete nás kontaktovat na čísle +420 775 950 950