Školení instalace okenních fólií

Ta nejlepší kvalita instalace

Schopnost zajistit zákazníkům kvalitní instalaci produktů XPEL je nesmírně důležitá pro váš úspěch v průmyslu ochrany povrchů. Z tohoto důvodu nabízí XPEL velmi důkladnou sadu instalačních školení, které byly trvale hodnoceny jako nejlepší v oboru. Provádíme naše studenty vzdělávacím procesem, který je intelektuální i praktický. Naše komplexní učební plány instalace PPF pokrývají témata od vnitřního fungování našeho softwaru DAP až po nejnovější a nejinovativnější instalační techniky pro povrchy a ochranné fólie světlometů.

WINDOW Tint INSTALLATION TRAINING

5 DAY INTRO TO AUTO WINDOW TINT

BASIC FILM INSTALLATION & WORKING WITH DAP
1495 Per Trainee
  • HANDS ON INSTRUCTION
  • TRAINING MANUAL
  • TOOLS & MATERIALS
  • LUNCH PROVIDED DAILY
Popular

5 DAY INTRO TO ARCHITECTURAL FLAT GLASS

BASIC FILM INSTALLATION & APPLICATION TECHNIQUES
Vyžádejte si cenu,
kontaktujte nás
  • HANDS ON INSTRUCTION
  • 1-ON-1 PROBLEM SOLVING
  • TOOLS & MATERIALS
  • LUNCH PROVIDED DAILY

WE SET YOU UP FOR SUCCESS

All classes are held at the XPEL Training Center, which is located near the San Antonio International Airport. Our various training offerings benefit the novice and advanced installer with a purposefully structured syllabus for each skill level. Students receive the personal attention that will enable them to gain the skills necessary to provide quality, trouble-free installations. XPEL supplies you all necessary tools and materials, which you are able to take home with you ($250 value). During the course, cover topics including product and tool knowledge, glass prep, film shrinking and handling, and much more.

Lastly, don’t worry, lunch is on us during training.

If you would like more information, please call toll-free at (800) 447-9928 or (210) 678-3700 to speak with a Company representative.

We recommend trainees stay near the facility and offers complimentary shuttle service to the class each day and to nearby restaurants and other establishments. We offer two convenient options for lodging. Click here to book Preferred Rates at Marriott or click here to book Preferred Rates at Hyatt Place.

Instalační školení – Fotogalerie

Vyžádat více informací

Vyžádat si více informací Máte dotaz ohledně XPEL řešení?

Použijte níže uvedený kontaktní formulář:
Povinná pole jsou označená *

Chystáte se opustit tento web!

Pokud kliknete na „Pokračovat“, dostanete se na web xpel.com – web v angličtině. Pokud chcete zůstat na tomto webu, zavřete prosím tuto zprávu.

Děkujeme!

Vaše žádost byla odeslána a přijata. Dejte nám prosím 24 hodin na odpověď. Pokud nám potřebujete zavolat, můžete nás kontaktovat na čísle +420 775 950 950